26 Kasım 2015 Perşembe

Umut Avcısı / HikayemsiEllerine dokundu önce demek ki hissetmek böyle bir şeydi ve vücudunun sol tarafında ki karmaşık çarpıntı, gelip boğazına oturan ağır bir yük, dalga dalga olan bakışlarının deli bir buğuya yenilmesi tüm bunlar yaşam denen duygunun belirtileri miydi? Yıllardır bunun için mi çabalamıştı?

Karşısında ki canlıya baktı, Ancak o anda artık kaybedecek bir şeyi olmadığını hatırlayabildi, bir parça karanlığın ellerinde sadece imkansızlıklara ulaştığını iyi biliyordu.. Dokunduğu ne varsa çürümeye yüz tutuyordu sanki, bir lanetin evrene tecellisi gibiydi..

Koştu.. Yaşanmışlıkların üzerine çektiği çizginin seyrinden çıkmaktı sanki niyeti ama ne kadar koşarsa koşsun, ne kadar giderse gitsin bu sadece ayaklarının boşa debelenişiydi.. Zira içinde ki çarpıntıdan, gözlerinde ki buğudan, boğazında ki yumrudan bir türlü uzaklaşamıyordu.

Etrafını çevereleyen zifiri karanlıkta tutunmaya çalışan bir kaç metruk hayalden ve uzun bir direğe asılı kalmış, yanıp sönen umut ışığından başka bir şey yoktu görebildiği kadarıyla..
Bu virane  şehrin, asık suratlı sokaklarında ne kadar da hüzün vardı böyle, burnuna gelen gözyaşı kokularından midesi bulanmıştı. Arada bir duyulan çapsız ve utanması olmayan bir kaç kahkahanın da soğuk yankısı vardı..

Hikayeler peşinde koşmaktan bıkmıştı, umut avcısı sonunda kendini azat etmişti başkalarının üzüntüleri üzerine kurduğu yaşamından.. Takipçi olmak ve sürekli avlamak zor geliyordu. Üstelik acı çekmenin dramatik sarhoşluğuna isteyerek talip olmuştu.

İyi mi etmişti kötü mü bilmiyordu, sadece artık yorulmuştu..


(Hikayemsi devam edebilir... Belki)

----------------------

Sana adandım sevgili,
Sonuna kadar açtım benliğimi,
Buyur gir içeri,
Ne istersen, nasıl istersen EYVALLAH....

s.ç.g.a.b.v.n.i.y....

"Hiç sevmedim kimseyi senin kadar
 Çok yalnızım,
 Seninle bir yarım bir yarım..
 Yok, söylemeden olmaz!
 Ben sana aşığım, BEN SANA AŞIĞIM!

 Eğer elindeyse ne olur çal kapımı,
 Eğer yüregindeysem ne olur sil göz yasımı.."


Nursalkımın..

6 yorum:

 1. çok güzel olmuş Bence devamı olmalı:) bekliyoruz :) emeğine sağlık şarkıda sevdiğim bir şarkıdır

  YanıtlaSil
 2. Aşk güzel beklemek kötü. ..
  :)

  YanıtlaSil
 3. Hikayelerini özlemişim Nursalkımı, devam ederse sevinirim:)

  YanıtlaSil
 4. Yazı uslubun gizeme okadar yatkın ki zaten hüzünün kendisi tam olarak çözümlenemediğinden bir parça gizemdir.
  Ömrümüz koşarak geçer ama bir sevgili adına daha fazla sevgi adına.
  Yol okadar yorucudur ki.Sonuna vardığında değdi mi hissiyatı çektiğin yorgunluktan daha yaralayıci.
  Kısacası gülü kopartmak için dikenine katlanmak gerekir ya ama ellerin parçalandıktan sonra neye yarar katlanış güle dokunacak sahip kalmayınca.
  Hayatta sevdiğimiz şeylerin sevdiğimiz insanların büyüsünü kaybetmememiz dileğiyle :)

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar.

  Sevgi üzerine kurulmuş ve yaratılmış bu alemin kulları olarak bizleri yaratan'ın ruhumuzun özüne koyduğu ve eşyanın tabiatına üflediği en yüksek değerdir sevgi.

  Yıllardır hep anlatılır durur bu sevgi, ama bu alemde bir türlü ona kavuşamayız, tam onu yakalayacak ve sahip olacakken, bakmışız ki, ömür bitmiş...

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
 6. İkinci kez okuyorum ancak yorum yapabiliyorum. Bir kere kullandığınız akıcı dil çok ama çok etkileyici. Tasvir yeteneğinizde çok gelişmiş bir de fonda çalan müzik olunca insan masal aleminde yürüyor gibi hissediyor yazılarınızı okurken.
  Belki vazgeçer avcı, yaşamını mutluluklar üzerine kurar artık. Bakalım devamını bekliyorum merakla.

  sevgilerimle
  :)

  YanıtlaSil